Odpustíme vám alespoň úroky za pozdě zaplacenou daň. Takový vzkaz vyslala přibližně čtyřem stovkám českých lodníků pracujících v Nizozemsku finanční správa. Tuzemské finanční úřady ale trvají na tom, že lodníci musí doplatit na dani statisíce korun.

Lodníci, kteří jezdí na lodích pod nizozemskou vlajkou, dosud platili daně v Nizozemsku. Podle jejich tvrzení jim v minulosti úředníci řekli, že své příjmy už v Česku danit nemusí. Nyní po nich však tuzemské úřady chtějí zpětně doplatit daně za poslední tři roky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Čeští námořníci, kteří pracují v Nizozemsku, tam také dlouhou dobu platili daně. Tvrdí, že jim to tak řekly tuzemské úřady.
  • Nyní však po nich chce finanční správa doplatit stovky tisíc korun. Poukazuje na smlouvu z roku 1974, podle které lodníci a piloti platí daň v místě svého bydliště, tedy v Česku.
  • Náměstkyně ministerstva financí Alena Schillerová ve středu uvedla, že lodníkům budou odpuštěny alespoň úroky z nezaplacených daní.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.