Během loňského roku zvýšily České aerolinie (ČSA) počet pilotů o 27 na celkových 175. Po letech propouštění tak spolu s oživením letecké dopravy i zaváděním nových linek dochází opět k růstu počtu zaměstnanců. Údaje ze zveřejněné výroční zprávy ukazují, že aerolinie nabíraly i v administrativě.

"Zvýšili jsme počet letadel i destinací a kvůli tomu jsme potřebovali nové piloty," vysvětluje mluvčí firmy Dan Šabík. Aerolinie se vrací na řadu dříve opuštěných destinacích nebo otevírají nové. Růst počtu zaměstnanců pokračuje i letos. ČSA přidaly další letadlo a k němu nabraly piloty i letošky. Do administrativy pak přibývali hlavně IT pracovníci.

V článku se dále dozvíte

  • ČSA dvakrát po sobě vydělaly, z minulosti si však nesou ztrátu 5,4 miliardy korun.
  • Oživení letecké dopravy přineslo růst a firma tak potřebuje nové zaměstnance.
  • Většinu cestujících firma přepraví na vlastních linkách, některá letadla i s posádkou však létají pro jiné dopravce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru