Developer Central Group koupil komplex kancelářských budov v Olšanské ulici na pražském Žižkově. Informuje o tom pondělní vydání deníku E15, podle kterého se prodejní cena pohybovala ve stovkách milionů korun. Původním vlastníkem objektů byla společnost Pražská správa nemovitostí (PSN) miliardáře Václava Skaly.

Pozemek koupený od PSN má rozlohu 8800 metrů čtverečních. Na něm stojící budovy nabízejí k pronájmu 15 000 čtverečních metrů kanceláří. "Nemovitost jsme koupili, zaplatili a ještě několik let ji budeme pronajímat ve stávajícím režimu," řekl listu majitel Central Group Dušan Kunovský. Akvizice podle něj zapadá do strategie Central Group v této části metropole. Cenu Kunovský neprozradil, podle deníku E15 se pohybovala kolem 400 milionů korun.

Central Group je na Žižkově velmi aktivní. V Olšanské ulici developer loni dokončil projekt Residence Garden Towers se 700 byty. Letos na jaře navíc koupil vedle stojící sídlo společnosti Česká telekomunikační infrastruktura, a to i s okolními pozemky o rozloze 40 000 metrů čtverečních.

V roce 2019 chce Central Group začít budovat projekt Parková čtvrť severně od žižkovského nákladové nádraží. Za zhruba devět miliard korun tam chce postavit 2100 až 2600 bytů, park a školku.

Developerská společnost Central Group působí prakticky výhradně na pražském trhu od roku 1994. Firma loni prodala 1243 nových bytů zhruba za 5,2 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru