Firma mmcité už více než pětadvacet let sídlí v jihomoravských Bílovicích ve futuristicky zrekonstruovaném areálu JZD a soustřeďuje se na vybavení měst, jako jsou lavičky, odpadkové koše, popelníky, stojany na kola nebo zastávky MHD.

Na její výrobky lze narazit v Belgii, Dánsku, Francii, Maďarsku, Švýcarsku, Velké Británii, ale například i v Brazílii nebo Saúdské Arábii. 

"Je to těžší než navrhovat interiérový design, protože tady jste omezeni materiálem, který musí být odolný vůči počasí i vandalům," říká spoluzakladatel firmy David Karásek. Kromě designu se umí nejvíce rozvášnit při hovoru o historických autech nebo ošklivých tramvajích v českých městech.

HN: Chtěl jste být vždycky designérem?

Už od druhé třídy. Což bylo v době za komunistů, kdy nikdo pořádně nevěděl, co to je, takové zvláštní. Já si za tím ale šel, až jsem se jím stal.

V článku se dále dozvíte

  • Spoluzakladatel firmy mmcité David Karásek navrhuje chytrý a oku lahodící městský mobiliář - jako například lavičky s dobíjením telefonu.
  • Firma má za čtvrtstoletí působení pobočky v devíti zemích světa a v sedmatřiceti státech své zastoupení a ročně osmisetmilionový obrat.
  • Karásek chtěl být designérem odmalička, ale kdyby se znovu narodil, zřejmě by navrhoval tváře aut, autobusů a tramvají.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru