Česká pojišťovna se dohodla na obchodní spolupráci s Českou spořitelnou. ČP bude nabízet hypoteční úvěry, které následně spořitelna klientům pojišťovny poskytne. Spořitelna zařadí do své nabídky majetkové pojištění ČP.

"Česká spořitelna bude pojistné produkty prodávat na vybraných pobočkách. Banka nyní buduje síť pojistných poradců, kteří budou majetkové pojištění České pojišťovny nabízet," komentoval nově vzniklé partnerství ředitel distribuce spořitelny Marek Blaha. Ambicí ČS je podle něj vyrůst do pozice jedničky v nabídce životního i neživotního pojištění na českém bankovním trhu.

Nabídka úvěrových produktů České spořitelny přispěje k dalšímu zvýšení konkurenceschopnosti na finančním trhu, míní ředitel útvaru partnerských aliancí ČP Libor Pergl. Nově uzavřená spolupráce navíc zahrnuje i partnerství se Stavební spořitelnou České spořitelny.

Česká pojišťovna je největší tuzemskou pojišťovnou s tržním podílem 22,6 procenta. Spravuje více než sedm milionů pojistných smluv. Patří do skupiny Generali.

Česká spořitelna poskytuje služby 4,71 milionu klientů a je největší bankou na českém trhu. Od roku 2000 je součástí nadnárodní finanční skupiny Erste Group.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru