Americká automobilka Tesla zřejmě v pátek vyrobí první elektromobil Model 3 ze sériové produkce. Na svém twitterovém účtu to v pondělí uvedl zakladatel a generální ředitel podniku Elon Musk.

Slavnostní předání prvních 30 vozů Model 3 zákazníkům se podle něj uskuteční 28. července.

"Model 3 splnil s dvoutýdenním předstihem veškeré regulační požadavky. V pátek očekáváme dokončení SN1 (sériového čísla 1)," uvedl Musk. Dodal, že v srpnu by firma měla vyrobit stovku vozů a v září již více než 1500.

"Vypadá to, že v prosinci můžeme dosáhnout produkce 20 000 vozů Model 3 měsíčně," prohlásil.

Základní cena elektromobilu Model 3 byla stanovena na 35 000 dolarů (zhruba 800 000 korun).

Tesla již vyrábí dva modely s elektrickým pohonem, a to sedan Model S a sportovně-užitkový vůz Model X, které jsou ale výrazně dražší.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru