Slovenská společnost Tatry mountain resorts (TMR), která provozuje největší skiareály na Slovensku a podniká také v Polsku, zvýšila v prvním pololetí svého finančního roku zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) meziročně o čtvrtinu na 21,3 milionu eur (560 milionů korun). V pátek to řekla mluvčí společnosti Zuzana Fabianová. S akciemi TMR se obchoduje i na pražské burze.

"Oproti minulým letům nám tuto zimu počasí velmi přálo. Sněhové podmínky byly výborné, dokonce i v úvodu sezóny, což se projevilo v růstu návštěvnosti našich středisek jak na Slovensku, tak v Polsku," komentoval výsledky předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý. Dodal, že do konce roku čekají firmu rozsáhlé investice ve slovenských a polských střediscích, zábavních parcích a realitních projektech.

Výnosy TMR vzrostly od listopadu minulého roku do konce letošního dubna meziročně o 8,5 procenta na 50,7 milionu eur (1,33 miliardy korun). Skupina TMR vlastní také největší slovenský akvapark, hotely, dále má podíl v provozovateli největšího českého skiareálu ve Špindlerově Mlýně.

TMR ve sledovaném období zdvojnásobila čistý zisk na 11,04 milionu eur (290 milionů korun).

Společnost za celý probíhající finanční rok očekává naplnění svého plánu na zvýšení výnosů o 10,8 procenta na 90 milionů eur (2,37 miliardy eur) a nárůst provozního zisku EBITDA o šestinu na 29 milionů eur (763 milionů korun).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru