Desítky až stovky miliard dolarů vynaloží v nejbližších čtvrtletích přední americké banky na výplatu dividend a zpětné odkupy svých akcií. Umožní jim to přebytek kapitálu v kombinaci s dobrou finanční kondicí. Tu potvrdily poslední zátěžové testy provedené americkou centrální bankou Federal Reserve (Fed). Testy prošlo všech 34 sledovaných institucí, pouze u jedné měli centrální bankéři výhrady.

"Výsledky ukázaly, že bankám by i během hluboké recese zůstal dostatek kapitálu. Byly by tak schopné pokračovat v úvěrování a podpoře domácností i podniků v horších časech," řekl už po prvním kole testů, které proběhly minulý týden, guvernér Jerome H. Powell. Každoroční testování odolnosti bank spustil Fed v roce 2011 ve snaze předejít opakování finanční krize z let 2008 a 2009.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.