Lego v Kladně investuje do rozšíření výroby, přibylo přes 500 pracovních míst. Společnost proto získá od státu investiční pobídku necelých 50 milionů korun. Dohodu o podpoře podepsalo ministerstvo průmyslu a obchodu se společností Lego v polovině června. Informoval o tom mluvčí resortu František Kotrba.

Příslib podpory od ministerstva společnost získala v roce 2014, v Kladně už několik let investuje celkem přes 1,7 miliardy korun například do předloni postavené výrobní haly, loni otevřela firma nový sklad. "Společnost kontinuálně inovuje své výrobní procesy a investuje do vývoje a výzkumu nových technologií, které poté testuje ve svém závodě v Kladně a výsledky implementuje v rámci celé skupiny," uvedl mluvčí.

V kladenském závodu se stavebnice dekorují, kompletují se menší díly a balí. Závod má nyní podle mluvčí Markéty Vaňkové přes 2500 zaměstnanců, ve špičce před Vánocemi se počet zvyšuje až o 1000 pracovníků včetně brigádníků.

Lego má nyní celkem pět výrobních závodů, kromě Kladna ještě v Dánsku, Maďarsku, Mexiku a loni otevřenou továrnu v Číně, která má postupně zajišťovat výrobu pro většinu asijského trhu.

Dánský výrobce stavebnic minulý rok zvýšil tržby na nový rekord. Růst však byl proti předchozímu roku nízký, firmě se nepodařilo překonat výrobce hraček Mattel a stát se největším výrobcem hraček na světě. Tržby Legu meziročně vzrostly o šest procent na 37,9 miliardy dánských korun (137,8 miliardy korun).

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru