Dům odborových svazů na pražském Žižkově se bude prodávat. Odboráři v pátek schválili návrh na prodej svého sídla, za nějž by podle odhadů realitních společností mohli dostat kolem 300 milionů korun.

Prodej schválila valná hromada Majetkové, správní a delimitační unie odborových svazů (MSDU OS), která spravuje odborářský majetek. “Debata o návrhu byla velmi dlouhá, naprostá většina svazů ale nakonec návrh podpořila,” říká místopředseda unie Karel Sladkovský. Proti se podle něj postavily pouze tři z 20 odborových svazů, které unii tvoří.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Návrh na prodej schválila valná hromada Majetkové, správní a delimitační unie odborových svazů, která spravuje odborářský majetek.
  • Výběrové řízení by mělo být připraveno na podzim, o smlouvě s vítězem tendru ale budou odboráři ještě hlasovat.
  • Za budovu by odborové svazy mohly získat kolem 300 milionů korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.