Každý třetí Čech si myslí, že daně jsou v tuzemsku tak vysoké, že je v pořádku je obcházet. A téměř 60 procent lidí zastává názor, že většinu peněz z daní stát stejně promrhá neefektivně. Ukázal to mezinárodní internetový průzkum zaměřený na vnímání problému šedé ekonomiky.

Průzkum, který mezi deseti středoevropskými zeměmi proběhl v únoru, provedla mezinárodní agentura Ipsos pro Mastercard. V každé zemi bylo k tématu osloveno 800 dospělých respondentů.  

V článku se dále dozvíte

  • Vztah Středoevropanů k šedé ekonomice zkoumal průzkum, který si zadala kartová společnost Mastercard.
  • Češi jsou co do povědomí o šedé ekonomice na třetí nejhorší příčce z deseti zkoumaných zemí.
  • Jen 71 procent Čechů je ochotno požadovat účtenky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru