Přední poskytovatel řešení založených na open source technologiích Red Hat znovu rozšiřuje svoje působení v Brně. Ve středu v technologickém parku otevřel svou už čtvrtou budovu. Investice vyjde na 9,1 milionu amerických dolarů (asi 215 milionů korun), uvedla firma.

Red Hat v Brně roste dlouhodobě. Pobočku zde má více než deset let a zaměstnává už 1000 lidí. "Nová budova nabízí fantastické prostředí, které, jak věříme, přitáhne a udrží ty největší talenty, jež podpoří trvalý růst společnosti Red Hat v Brně," uvedl ředitel brněnského vývojového centra Red Hat Czech Radovan Musil.

Rozšiřování vývojového centra Red Hatu je reakcí na rostoucí zájem organizací využívajících výhod open source technologií. Ve společnosti Red Hat je Brno už dlouho vnímáno jako významné centrum inovací a slouží jako jedno z klíčových inženýrských center společnosti v globálním měřítku.

Brněnské vývojové centrum společnosti Red Hat je koncipováno tak, aby podporovalo další generaci vývojářů a inženýrů. Zahrnuje to i úzkou spolupráci s lokálními univerzitami, v jejímž rámci Red Hat studentům poskytuje technologie s otevřeným zdrojovým kódem a podporu, aby mohli získávat významné praktické zkušenosti.

Red Hat má v Brně aktuálně 1000 zaměstnanců, k tomu 100 stážistů a 200 studentů aktivně zapojených do spolupráce s Red Hatem. Podle Musila je Red Hat pro mnoho inženýrů volbou číslo jedna díky open source vývojovému modelu. Absolventi brněnských škol jsou dostatečně kvalitní a snesou srovnání s kýmkoliv na světě. Podle Musila lidé od Red Hatu příliš neodcházejí. "Nabízíme to, co špičkoví inženýři v hi-tech oborech obecně vyžadují," uvedl Musil. Podle něj se firmě do Brna podařilo nalákat řadu talentů ze zahraničí, které v Brně našly nový domov. "Je to důležité nejen jako doplnění talentů, které na trhu chybějí, ale především to vytváří multikulturní prostředí, které podporuje inovace, komunikační schopnosti a urychluje osobní rozvoj," uvedl Musil.

Red Hat poskytuje služby v oblastech jako cloud computing, middleware, operační systémy, virtualizace, datová úložiště a mobilita. S využitím komunitního přístupu poskytuje podniková IT řešení napříč fyzickým, virtuálním a cloudovým prostředím. Brněnská pobočka Red Hatu je jedním z největších vývojovým center společnosti na světě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru