Americký výrobce elektrických automobilů Tesla brzy uzavře dohodu o výstavbě své první továrny v Číně. Umožní mu to vyhnout se placení 25procentního čínského dovozního cla, a získá tak lepší přístup na místní největší trh s automobily na světě. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Podle smlouvy s čínskou Šanghají, která by podle agentury Bloomberg mohla být uzavřena již v tomto týdnu, bude Tesla moci postavit továrnu v čínské rozvojové zóně Lin-kang. Za stávajících pravidel bude americká automobilka nucena uzavřít partnerství s alespoň jedním lokálním výrobcem.

Čínské tržby Tesly se loni ztrojnásobily na více než jednu miliardu dolarů (23,4 miliardy korun). V březnu koupila za 1,8 miliardy dolarů pětiprocentní podíl ve firmě největší čínská internetová společnost Tencent Holdings.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru