Americký výrobce elektrických automobilů Tesla brzy uzavře dohodu o výstavbě své první továrny v Číně. Umožní mu to vyhnout se placení 25procentního čínského dovozního cla, a získá tak lepší přístup na místní největší trh s automobily na světě. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Podle smlouvy s čínskou Šanghají, která by podle agentury Bloomberg mohla být uzavřena již v tomto týdnu, bude Tesla moci postavit továrnu v čínské rozvojové zóně Lin-kang. Za stávajících pravidel bude americká automobilka nucena uzavřít partnerství s alespoň jedním lokálním výrobcem.

Čínské tržby Tesly se loni ztrojnásobily na více než jednu miliardu dolarů (23,4 miliardy korun). V březnu koupila za 1,8 miliardy dolarů pětiprocentní podíl ve firmě největší čínská internetová společnost Tencent Holdings.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru