Podle Evropské investiční banky (EIB) by české firmy měly využít období nízkých úrokových sazeb pro svůj budoucí rozvoj. Pomocí úvěrů by měly investovat do nových technologií, které by pomohly zvýšit konkurenceschopnost. Představitelé EIB to řekli na úterní investiční konferenci v Praze, pořádané ve spolupráci s Českou národní bankou (ČNB).   

"Vynakládáme hodně úsilí na to, abychom firmy přesvědčili o důležitosti investic, dokud jsou úrokové sazby ještě nízké," řekla ve svém vystoupení Flavia Palanza, ředitelka finančních operací EIB.

V článku se dále dozvíte

  • Data ukazují, že tuzemské firmy využívají k financování investic hlavně vlastní zdroje.
  • ČNB vidí nezdravý fenomén v tom, že investiční aktivitu firem začíná ovlivňovat cyklus čerpání peněz z dotací EU.
  • Investice státu se letos a v příštím roce pravděpodobně obnoví, což bude souviset s novým dotačním obdobím.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru