Prodej aut v Německu v květnu silně rostl. Celkem bylo zaregistrováno 323 952 nových vozů, o 12,9 procenta více než ve stejném měsíci loni. K vysokému růstu přispěl větší počet prodejních dní. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA). Za pět měsíců se počet registrací nových aut zvýšil o 4,7 procenta na 1,46 milionu vozů. Německo je největším automobilovým trhem v Evropě.

V květnu pokračoval pokles zájmu o auta s naftovým motorem. Jejich prodej se snížil o 1,4 procenta a na celkovém prodeji měly tyto vozy podíl 40,4 procenta, loni to bylo 46,3 procenta. Prodej aut s benzinovým motorem naopak vzrostl o 23 procent a jejich podíl na celkovém prodeji činil 56,8 procenta. Naopak nadále se prudce zvyšuje zájem o elektromobily a další vozy s alternativním pohonem, i když v absolutních číslech je jejich prodej stále malý.

Z velkých značek zaznamenaly vysoký růst Mercedes, Ford, Fiat a Toyota. Prodej stoupl i Volkswagenu a BMW a mírně se zvýšil i prodej Opelu a Audi. Prodej klesl jen malému množství značek, napsala agentura DPA.

Loni prodej automobilů v Německu vzrostl o pět procent na 3,35 milionu. Dosáhl tak zatím nejvyšší úrovně v tomto desetiletí.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru