Jeden z nejbohatších Čechů Pavel Tykač už nepočítá s tím, že by měl získat elektrárnu Počerady. Plán představenstva ČEZ na prodej jednoho z největších tuzemských hnědouhelných zdrojů minulý měsíc zablokovala dozorčí rada firmy. Jedním z hlavních důvodů byl i tlak dnes již bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Tykačova firma, která do elektrárny dodává většinu svého uhlí z lomu Vršany, nabídla za elektrárnu 4,6 miliardy korun v hotovosti a následné dodávky zlevněné elektřiny do roku 2024 v hodnotě dalších zhruba pěti miliard korun. Jednání probíhala od konce loňského roku. S další nabídkou už ale miliardář nepočítá.

Tykač: Uhlí mě baví

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.