Zájem velkých, zejména institucionálních investorů o oblast private equity neopadá. Investiční skupině CVC Capital Partners se sídlem v Lucembursku se do jejího nového fondu podařilo získat téměř 16 miliard eur. Jedná se o nejvyšší částku vybranou některou z evropských private equity společností, které se zaměřují na nákup celých firem či kontrolních podílů.

Fond by měl podle informací agentury Reuters a listu Financial Times investovat do nákupu firem v Evropě a Severní Americe, a to ze sektoru finančních služeb, technologií, médií, telekomunikací a zdravotnictví.

V článku se dále dozvíte

  • Investiční skupině CVC Capital, která drží podíl například v českém Avastu, se podařilo získat do nového private equity fondu rekordní sumu.
  • Mezi investory CVC, kteří do nového fondu vložili peníze, patří například penzijní fondy či fondy suverénního kapitálu spravující peníze států.
  • Fond hodlá investovat v Evropě například do firem z odvětví technologií a telekomunikací.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru