Vítězem soutěže Franchisa roku se v letošním druhém ročníku soutěže stal původem španělský koncept výživových poraden Naturhouse. Získal také ocenění Broker Consulting Skokan roku.

Cenu za podporu a rozvoj franšísingu získal projekt Master konference, která se v Praze pro zájemce o tento typ podnikání konala loni. Výsledky zveřejnila Česká asociace franchisingu (ČAF).

Síť poraden Naturhouse má kořeny ve Španělsku. Po osmi letech působení na českém trhu má téměř sto poboček, jen loni jich přibylo 25. Přidaná hodnota konceptu tkví v osobním dietetickém poradenství zdarma, dlouhodobé práci s klientem a vytváření osobních vztahů.

Na druhém místě se umístila česká franšízová pobočka celosvětové realitní sítě Century 21. Třetí místo zaujal slovenský gastronomický řetězec Mr. Kebab, který nově expanduje do Česka.

"Jsme rádi, že ve finále soutěže Franchisa roku, která si klade za cíl zviditelnění franšízingu a představení kvalitních franšízových konceptů, se o titul utkaly nejen silné, na českém trhu již známe koncepty, ale i nové či méně známé," uvedla tajemnice České asociace franchisingu Klára Opletalová.

O titul se letos utkalo osm franšízových značek, které z devatenácti přihlášených postoupily do druhého finálového kola. Porotci při hodnocení a osobních rozhovorech posuzovali nejen hospodářské výsledky uvedených sítí, ale také zejména jejich příběh.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru