Za rok svého působení v internetovém obchodě Alza.cz se Marek Premus dostal až na pozici HR ředitele. Sedmadvacetiletý manažer ve firmě začínal jako HR specialista. Na své místo jej navrhla jeho nadřízená, dosavadní HR ředitelka Iveta Volfová. Alza zaměstnává více než tisíc pracovníků.

"Můj návrh na jmenování kolegy představenstvo jednoznačně podpořilo. Souhlasilo také s dalším HR směřováním firmy. Chceme podporovat mladé a nadšené kolegy, kteří mají potenciál růst a přinášet výsledky," říká odcházející Volfová, která do společnosti nastoupila v listopadu 2015. Z Alzy odchází pracovat do skupiny B.Braun, která dodává zdravotnické zboží a přístroje a v Česku zaměstnává 700 lidí.

"Věřím v moderní HR, které je maximálně propojeno s informačními technologiemi a byznysem společnosti," říká sedmadvacetiletý Premus, student oboru personální management na Univerzitě Karlově. V Alze zastával také funkci projektového manažera a byznyspartnera.

Poslední personální změnou ve společnosti byl příchod Patricie Šedivé. Ta se začátkem února stala novou tiskovou mluvčí. Šedivá pracovala 20 let v T-Mobilu. Na pozici vystřídala Šárku Jakoubkovou, která v Alze působila od roku 2013 a nyní externě spolupracuje jako komunikační konzultantka.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru