Fidelity International, jeden z největší správců peněz na světě, vidí v nových investičních nástrojích označovaných zkratkou ETF příležitost, jak vyhovět různým potřebám svých klientů. Prezident Fidelity Brian Conroy na setkání s novináři v Londýně minulý týden vyvracel zažité vnímání, že ETF jsou hrozbou pro klasické podílové fondy.

ETF (exchange-traded funds) jsou takzvané burzovně obchodované fondy. Jde o fondy, které například místo pečlivě vybíraných akcií daného odvětví používají jako podkladové aktivum cenné papíry z různých burzovních indexů. ETF tedy tyto klíčové indexy většinou jen pasivně kopírují. Inovace vychází z myšlenky, že jen málo profesionálních portfolio manažery aktivně spravovaných fondů dokáže dlouhodobě porážet trh.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.