Sednout ráno do auta nebo do autobusu a za pár minut být ve školní lavici. Co je pro české děti samozřejmostí, je pro mnoho školáků v Africe nedosažitelným luxusem. Veřejná doprava často nefunguje a cestovné je velmi nákladné. Místní děti proto cestu do školy absolvují převážně pěšky, denně nachodí i desítky kilometrů a kvůli velkým vzdálenostem chodí do školy pozdě nebo to vzdají úplně. 

Společnost Kola pro Afriku pomáhá dětem v západoafrické Gambii darovanými koly z České republiky a obdarovala už více než 6000 gambijských školáků. Kola z Česka tak přináší dětem novou cestu do školy na udržitelném dopravním prostředku, který nepotřebuje žádné pohonné hmoty a Afričané si jej zvládnou sami opravit. Každý Čech tak může díky organizaci svůj starší bicykl věnovat na dobrou věc.

Projekt Kola pro Afriku je jedním z finalistů soutěže Ceny SDGs - ocenění pro nejlepší společensky prospěšné projekty. Ceny se budou slavnostně udělovat v sobotu 27. května v pražském Černínském paláci a vydavatelství Economia (vydává i iHNed.cz) je mediálním partnerem. Česká republika se tak stane první zemí na světě, kde se tyto ceny udělí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru