Rostoucí akciové trhy v loňském roce překvapily investory tím, jak málo na ně nakonec měly vliv politické události jako brexit a zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Ty totiž původně vzbuzovaly největší obavy. Podle investičního ředitele pro Evropu z Fidelity International Parase Ananda teď ale nastává období obchodování bez zřetelného trendu, kdy více než o politiku půjde o dopad technologií na firmy.

"Když se zamyslíte nad současnými technologiemi, je zřejmé, že žijeme v prostředí, kdy politika tempo byznysu nestíhá. Proto se jako investoři musíme zaměřovat na firmy a rychlost jejich metabolismu spíš než na politiku," řekl Anand minulý týden na londýnské konferenci Fidelity Media Forum. Podle Ananda budou mít složité politické události jako brexit dopad v delším horizontu, než se původně očekávalo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.