IKEA investuje do nizozemské společnosti Morssinkhof Rymoplast, která se zabývá recyklací plastu. Švédská nábytkářská společnost se tak chce přiblížit svému závazku, že do roku 2020 bude na výrobu plastových produktů používat 100 procent recyklovaných a recyklovatelných materiálů.

Koupě 15procentního podílu ve firmě Morssinkhof Rymoplast je součástí strategického plánu společnosti IKEA, která se snaží investovat do inovativních technologií a společností podporujících udržitelný rozvoj. Na tento účel vyčlenila tři miliardy eur (v přepočtu 79 miliard korun).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.