Čínské firmy mají zájem o koupi zchátralých budov v Praze, ze kterých by vybudovaly hotely. Po středečním semináři o turismu, který se za účasti prezidenta Miloše Zemana konal v čínské Šanghaji, to novinářům řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Poznamenala, že v českém hlavním městě je několik objektů, ve kterých byly v minulosti banky nebo hotely a o které mají Číňané zájem. Nemovitosti jsou podle Šlechtové v současné době většinou v soukromém vlastnictví. Ministryně by chtěla, aby její ministerstvo pomohlo jako prostředník při jednáních mezi oběma stranami.

"Pokud Čína odkoupí některé naše hotely, bude to samozřejmě i pro čínský turistický ruch v České republice velkou výhodou, protože Číňané jsou zvyklí mít své vlastní řetězce a odmítají jezdit do jiných řetězců, než na které jsou zvyklí," řekla Šlechtová.

Dodala, že jednala také s vedením Národní centrály pro cestovní ruch, což je čínské ministerstvo cestovního ruchu. Řekla, že mluvili třeba o výměně policistů. "Kdyby k tomu došlo, tak bychom to propagovali. Dokonce vyjádřili zájem, aby jezdili hasiči do těch menších provincií, to je samozřejmě na mou debatu s ministrem vnitra (Milanem Chovancem)," dodala.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru