Hospodářská komora, která sdružuje na 15 tisíc českých podnikatelů, si v úterý na svém sněmu zvolila nové vedení. Podle očekávání komoru i v dalších třech letech povede její dosavadní prezident Vladimír Dlouhý, který byl jediným kandidátem na tento post.

Česko má určit, kdy přijme euro

Bývalý politik a neúspěšný kandidát na prezidenta republiky již ve své úvodní řeči kritizoval vládu za to, že prý podnikatelům hází klacky pod nohy. "Za této vlády se zlepšil výběr daní, proč ale stát nestaví a nezajišťuje dovoz pracovní síly z Ukrajiny? Proč stát neřeší stav vzdělávacího systému? Vyzývám vládu, aby nadále nezvyšovala minimální mzdu," uvedl Dlouhý.

V článku se dále dozvíte

  • Prezidentem Hospodářské komory bude i v dalších letech ekonom Vladimír Dlouhý.
  • Staronový šéf komory kritizoval vládu za to, že dostatečně neinvestuje, a vyzval ji, aby dále nenavyšovala minimální mzdu. To ale přítomný premiér Bohuslav Sobotka odmítl.
  • Podle Dlouhého nynější vládní krize vede k "balkanizaci Česka" a poškozuje pověst země v zahraničí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru