Ekonomika eurozóny i celé Evropské unie vzrostla v prvním čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,5 procenta. V porovnání s prvním čtvrtletím loňského roku se hrubý domácí produkt v 19 zemích eurozóny zvýšil o 1,7 procenta, zatímco celá 28členná unie vykázala dvouprocentní vzestup. Vyplývá to z dnešní zprávy statistického úřadu Eurostat.

V posledním čtvrtletí 2016 činil hospodářský růst eurozóny 0,5 procenta a celé EU 0,6 procenta, meziročně pak 1,8 procenta, respektive 1,9 procenta.

Eurostat pro srovnání uvedl, že v letošním prvním čtvrtletí vykázaly Spojené státy zpomalení růstu HDP o 0,2 procenta z 0,5 procenta v předchozích třech měsících, v meziročních údajích pak na 1,9 ze dvou procent.

Růst HDP Česka v prvním čtvrtletí podle Eurostatu činil čtvrtletně 1,3 procenta a meziročně 2,9 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru