Německá prokuratura vyšetřuje současné a bývalé vedoucí pracovníky automobilky Volkswagen kvůli podezření, že vypláceli nepřiměřeně vysoký plat šéfovi odborů Berndu Osterlohovi. Informovala o tom v pátek agentura Reuters. V Německu je plýtvání firemními prostředky právně považováno za zneužití důvěry.

Mluvčí úřadu prokurátora v Braunschweigu Julia Meyerová potvrdila, že prokuratura má nyní případ zabývající se podezřením ze zpronevěry. Odmítla však uvést jména podezřelých a neposkytla ani detaily k vyšetřování.

Volkswagen uvedl, že plat člena závodní rady je v souladu s německými pravidly. Podobně také externí právní odborníci potvrdili, že odměna pro Osterloha byla přiměřená. Závodní rada Volkswagenu napsala, že byla informována o vyšetřování současných a bývalých vedoucích pracovníků, jejich jména však neuvedla.

Šéf odborového svazu Osterloh dostává plat odpovídající manažerovi obchodní jednotky automobilky, který je pod úrovní člena správní rady. Osterloh jako šéf zástupců zaměstnanců patří k nejmocnějším členům největšího evropského automobilového koncernu. Je také členem dozorčí rady a může vetovat významné změny.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru