Internetová videopůjčovna a televize Netflix přijme pro své nové evropské centrum zákaznických služeb 400 zaměstnanců. Centrum, které se otevřelo tento týden, je součástí plánu americké firmy expandovat po celém světě. Podnik ve čtvrtek uvedl, že centrum z počátku zaměstná 170 lidí. Do konce tohoto roku se má počet zaměstnanců zvýšit na 345 a do konce roku příštího překoná 400.

Na evropský trh vstoupil Netflix v roce 2012 a evropským produkcím slíbil na příštích pět let 1,75 miliardy amerických dolarů (42,8 miliardy korun). Ve čtvrtek firma uvedla, že do konce letošního roku představí nejméně šest nových originálních evropských seriálů. Je mezi nimi i seriál Psi z Berlína z německé produkce, který se má začít vysílat příští rok. V témže roce má i začít výroba z francouzské produkce, seriál Osmóza.

Nové centrum v Amsterodamu se má starat o zákazníky v 11 evropských zemích, včetně Británie a Dánska. Netflix má nyní centra v USA a Japonsku, uvedla agentura Reuters.

Společnost Netflix zahájila činnost v roce 2007. Od té doby expanduje do celého světa, nejprve do Kanady, pak do Latinské Ameriky, do Evropy, Austrálie, na Nový Zéland a do Japonska. Služba je přístupná prakticky na jakémkoli zařízení, které má připojení k internetu, včetně osobních počítačů, tabletů, chytrých telefonů, chytrých televizí a herních konzol. Mezi vlastní pořady firmy patří seriály Domek z karet a Stranger Things. Letos chce firma na vlastní programy vynaložit šest miliard dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru