Rockwell Automation, největší globální společnost která pro firmy vytváří systémy pro hladký běh výroby, otevřela v Praze své nové sídlo. Česká metropole se pro americkou korporaci také stane centrem pro výzkum a vývoj ve východní Evropě.

Nové tuzemské sídlo firmy na Argentinské ulici v pražských Holešovicích, které představovalo investici 2 milionů dolarů (49 milionů korun), umožní soustředit dohromady vice než 100 specialistů z obchodu a výzkumu. To má usnadnit spolupráci mezi týmy v rámci firmy. Uvedli to manažeři Rockwell Automation při slavnostním otevření nových prostor.

Rockwell Automation je další globální firma, která používá Prahu jako regionální zázemí pro rozvoj svých výzkumných aktivit. Loni v Česku otevřely nová výzkumná centra také například firmy Microsoft nebo SAP.

Rockwell Automation, se sídlem v Milwaukee v americkém statě Wisconsin, je klíčový světový hráč v nové oblasti, která je označována jako průmysl 4,0. Firmy po celém světě začínají využívat robotizaci, internet věcí, cloudové technologie a umělou inteligenci k tomu, aby zlepšili plynulost svých provozů, optimalizovali dodávky a snížili riziko výpadků. Mezi Klienty Rockwellu v Česku patří například firmy jako Kimberley Clark, Procter & Gamble, ČEZ, Unipetrol, nebo výrobce stavební techniky Doosan Bobcat. Na Slovensku je to například výrobce automobiů Kia Motors. 

Pražské centrum výzkumu a vývoje se zabývá především vytvářením software v oblasti průmyslové autmatizace a kyberbezpečnosti. 

Rockwell Automation se obchoduje na New Yorkské burze, působí v 80 zemích a zaměstnává dohromady 22 tisíc lidí. Jeho hlavními globálními konkurenty na poli automatizace výrobních procesů jsou Siemens, Emerson Industrial Automation nebo ABB.

Své nové centrum tento měsíc firma také otvírá v Polských Katovicích a v německém Karlsruhe.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru