Telekomunikační společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) má nyní velkoobchodní smlouvu s osmi operátory, s dalšími možnými partnery jedná. Mezi smluvní partnery firmy patří například O2, kterou rovněž ovládá investiční skupina PPF, nebo T-Mobile.

Důležitou změnou je snížení ceny kapacitních produktů sloužících pro přenos televizních programů. U kapacitního produktu Multicast Transport vzroste kapacita jednoho televizního kanálu ze sedmi na deset Mbit/s pro podporu přechodu z SD kvality na HD nebo ultra HD.

„Nabídka je koncipována jako velkoobchodní řešení pro poskytovatele hlasových a internetových služeb a rovněž umožňuje distribuci audiovizuálního obsahu. Všechny služby mohou být koncovým zákazníkům nabízeny samostatně nebo v různých kombinacích," uvedla mluvčí Tereza Gáliková.

Konkurenční kabelová firma UPC, která poskytuje služby firmám i koncovým zákazníkům, nabízí ve své síti rychlost až 300 mbit/s. Rychlost připojení přes pevné linky může nyní dosáhnout až 80 Mbit/s a mobilní LTE nabízí až 300 Mbit/s.

Telekomunikační síť CETIN pokrývá 99,6 procenta populace prostřednictvím pevných a mobilních sítí. Celoplošná síť společnosti zahrnuje 20 milionů km párů metalických kabelů a 38.000 km optických kabelů. V celé síti CETIN byla v průběhu roku 2016 spuštěna nabídka rychlosti 80 Mbit/s, která je nyní dostupná pro téměř půl milionu českých domácností.

 

Související