Skoro polovina použitých baterií jde v Česku k recyklaci. Češi třídí baterie stále více, podle statistik neziskové organizace Ecobat jich do speciálních nádob vytřídili 1 638 tun, což je 45 % ze všech baterií, které se v Česku dostaly do oběhu. Trend je přitom výrazně vzestupný, ještě v roce 2013 Češi vytřídili jen necelou třetinu.

Tím, že se v České republice podařilo vytřídit 45 % baterií, splnilo Česko kvótu Evropské unie, která členským státům ukládá vytřídit minimálně toto množství. 

„Dá se předpokládat, že řada zemí bude mít se splněním kvóty problémy. Na začátku minulého roku se odhadovalo, že až dvě třetiny členských zemí tento požadavek nesplní. Během roku, na základě průběžných výsledků, se situace zdála být mírně optimističtější. Ale jak to dopadlo, budeme vědět až v průběhu tohoto roku,“ říká Petr Kratochvíl, jednatel neziskovky Ecobat, kterou platí výrobci a dovozci baterií a jež má zpětný odběr bateriových článků na starosti.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru