Americká mediální společnost Time Warner v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 17,3 procenta na 1,42 miliardy dolarů (35 miliard korun). K růstu přispěl úspěch filmů Kong: Ostrov lebek a LEGO Batman. Time Warner vlastní téměř poloviční podíl v majiteli tuzemské TV Nova a je v procesu převzetí telekomunikační společností AT&T.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 1,66 dolaru, a výrazně tak překonal odhady analytiků v anketě agentury Thomson Reuters, kteří čekali zisk 1,45 dolaru na akcii.

Tržby se ve čtvrtletí zvýšily o 5,9 procenta na 7,74 miliardy dolarů (190,6 miliardy korun), k růstu přispěly všechny velké provozní divize. Time Warner mimo jiné vlastní televizní kanály HBO, CNN či Cartoon Networks a filmové studio Warner Bros.

Příjmy divize Warner Bros, která je největší ze všech divizí, vzrostly o osm procent na 3,4 miliardy dolarů. Příjmy divize HBO se zvýšily o čtyři procenta na 1,6 miliardy dolarů a provozní zisk o 22 procent.

Společnost AT&T, která je druhým největším mobilním operátorem a největším provozovatelem pevných linek v USA, se dohodla na převzetí skupiny Time Warner za 85,4 miliardy dolarů loni v říjnu. Spojení obou firem kritizoval během své předvolební kampaně současný americký prezident Donald Trump. Time Warner ve středu uvedl, že firmy by měly sloučení dokončit koncem letošního roku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru