Mezi loňským a letošním čtvrtletím Unipetrolu byl obrovský rozdíl. Před rokem řešila největší petrochemická skupina v zemi havárie ve svých rafineriích a měla ztrátu 25 milionů. Nyní hlásí čistý zisk 2,8 miliardy a směřuje k třetímu rekordnímu zisku po sobě. Daří se i akciím na pražské burze, které překročily hranici 270 korun.

Podle analytika Ondřeje Koňáka z Patrie mohou letos akcie Unipetrolu překonat metu 300 korun za akcii, což výrazně zvyšuje šance firmy na opětovné zařazení titulu do prestižního MSCI Indexu, který slouží jako vodítko pro investice velkých globálních fondů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.