Čtvrtletní zisk amerického výrobce letadel Boeing se navzdory poklesu tržeb zvýšil o 19 procent na 1,45 miliardy dolarů (35,9 miliardy korun). Tržby klesly o sedm procent na 20,98 miliardy dolarů (519,8 miliardy korun). Firma dnes ve své výsledkové zprávě také zlepšila celoroční výhled.

Zisk na akcii bez zahrnutí mimořádných položek v prvním čtvrtletí dosáhl 2,01 dolaru. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters v průměru odhadovali na 1,94 dolaru. Tržby analytici odhadovali na 21,30 miliardy dolarů.

Boeing nyní předpokládá, že za celý rok vykáže zisk 9,20 až 9,40 dolaru na akcii. V předchozí prognóze celoroční zisk odhadoval na 9,10 až 9,30 dolaru na akcii.

Firma ve čtvrtletí dodala zákazníkům 169 letadel ve srovnání se 176 letouny ve stejném období loňského roku. Boeing loni zůstal největším výrobcem letadel na světě, když v dodávkách pátým rokem za sebou předstihl evropského konkurenta Airbus.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru