Nedostatek kandidátů na českém trhu práce nutí firmy hledat zaměstnance v zahraničí. Podnikům chybí takové množství vysokoškolsky vzdělaných odborníků s dobrou znalostí cizích jazyků, že mají obavy o další rozvoj svého byznysu. Oslovit absolventy německých univerzit, pro které by mohla být volná pracovní místa v Česku zajímavá, bylo cílem akce Czech Your Talent, která se konala na ambasádě České republiky v Berlíně. Některé české podniky totiž zahraničním uchazečům nabízí lepší podmínky s předpokladem rychlejšího kariérního posunu než firmy na německém trhu. Kandidáty ale nelákají pouze na výši platu. Rozhodující má být životní úroveň a dobrá rovnováha mezi profesním a osobním životem, kterou jim může Česká republika nabídnout.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru