Přestože Česká spořitelna loni vydělala nejvíce za poslední tři roky, její akcionáři si pohorší. Banka mezi ně rozdělí 11,5 miliardy korun, což představuje 76 korun na akcii. Dividenda je tak o 8,2 koruny nižší než loni.

Česká spořitelna loni vydělala nejvíce ze všech českých bank. Její čistý zisk vzrostl o více než osm procent na 15,5 miliardy korun. Na dobrém výsledku se podepsal zejména jednorázový příjem z prodeje podílu ve společnosti Visa Europe. Provozní zisk spořitelny klesl o pět procent zhruba na 20 miliard korun. Může za to především trend klesajících výnosů z poplatků, se kterým se potýkají všechny tuzemské banky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru