Národní pivovar Budějovický Budvar překvapil jménem nového šéfa. Bude jím Petr Dvořák, dlouholetý manažer, který roky pracoval na rozvoji značky a exportu Plzeňského Prazdroje přímo v Londýně, v centrále bývalého majitele Prazdroje - SABMilleru. Nahradí tak nejdéle sloužícího ředitele českého pivovaru Jiřího Bočka, který funkci opustil ze zdravotních důvodů.

firmy se musí naučit s registrem smluv: Budvar prozradil víc, než musel a využila toho konkurence

"Vidím tu tři hlavní oblasti, na které bych se chtěl zaměřit. První je posílení role Budvaru na mezinárodním trhu, z domácího pohledu pak chci upevnit silnou pozici v rámci prémiového segmentu, a třetí oblastí jsou lidé - jejich rozvoj, nábory a motivace," řekl Dvořák, který do funkce nastoupí 1. května.

Rodák z Liberce Petr Dvořák se ucházel o post v Budvaru poté, co opustil SABMiller po sedmi letech po prodání Prazdroje do japonských rukou. V tendru na nového šéfa národního pivovaru se dostal do úzkého výběru. Konkuroval mu dlouholetý sládek a výrobní ředitel Budvaru Adam Brož.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?