Americký ministr financí Steven Mnuchin v sobotu na jarním zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve Washingtonu vyzval Německo ke snížení jeho obchodního přebytku. Informovala o tom agentura DPA.

"Podle našeho názoru nadměrně vysoké obchodní přebytky stejně jako nadměrně vysoké deficity nepomáhají podporovat volný a spravedlivý obchodní systém," uvedl ministr. Podle agentury Reuters rovněž vyzval MMF k posílení dozoru nad obchodními nerovnováhami a měnovými kurzy svých členů.

Americký prezident Donald Trump prohlašuje, že ochrání americký průmysl před nepoctivou zahraniční konkurencí. Hrozí zavedením dovozních restrikcí a kritizuje země, jako jsou Německo, Čína či Japonsko, kvůli vysokým přebytkům v obchodování s USA a kvůli tomu, že těží se slabého měnového kurzu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru