V roli radního Českého telekomunikačního úřadu patřil Ondřej Malý mezi největší kritiky operátorů a jejich cenové politiky. A po odchodu Tomáše Prouzy se stal novým digitálním koordinátorem. Měl by vládě i ministrům radit, jak se postavit k novým technologiím a výzvám, které přinášejí. "Stát má systémy pro svou potřebu na velmi dobré úrovni. Myslím, že se v minulosti mělo pracovat na obojím zároveň, aby z toho měl něco navenek i občan," míní Malý.

Jako digitální koordinátor nemáte téměř žádné formální pravomoci. Nemůže to být překážkou v prosazování digitální agendy?

Jmenovala mě celá vláda. Nedokážu si představit, že když má premiér za jednu z priorit digitální agendu, tak se nebude dělat nic. 

A když to nepůjde? Co když se některé ministerstvo zabetonuje na svých pozicích a prostě agendu nebude plnit?

Když máte problém s prodavačem v obchodě, zavoláte jeho nadřízenému. Když bude problém s úředníkem, zavolám ministra. Když to nepůjde ani s ministrem, zavolám premiérovi a budu se s ním bavit o řešení. Mám od premiéra jasný mandát, a kdyby existovaly nějaké problémy, mohu se s ním i operativně sejít. Digitální agenda je vládní priorita, tak se nemůže říct, že se s tím nebude dělat nic.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru