České hotely a penziony zažívají konjunkturu. Loni do nich přijelo o osm procent více hostů, celkově rekordních 14,9 milionu lidí. Víc měly nejen zahraničních, ale i domácích turistů.

Rostoucí návštěvnost hromadných ubytovacích zařízení láká podnikatele. Statistici spočítali, že počet hotelů a penzionů v Česku loni stoupl na celkem 6020, to je skoro o dvě stovky více než před dvěma lety.

Počtem hotelů a penzionů Česko patří v Evropě k zemím s nejrozsáhlejší sítí. Podle údajů Eurostatu za rok 2015 bylo z 28 zemí Evropské unie více těchto ubytovacích zařízení v Německu, Řecku, Španělsku, Francii, Itálii a Rakousku. V posledních pěti letech předstihlo Česko i jednu z turisticky nejoblíbenějších zemí, Švýcarsko.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.