Doktor David Dao z Kentucky, který byl v neděli násilně vyveden z letadla americké aerolinky United Airlines a musel být hospitalizován v nemocnici, se rozhodl podniknout právní kroky proti letecké společnosti. Kvůli fyzickým zraněním, která mu ostraha způsobila, podá na společnost žalobu. Právníci United Airlines přiznali, že díky veřejnému pobouření, které celá událost vyvolala, má Dao silnou pozici.

"Letecká společnost je povinná zajistit nejvyšších možnou ochranu a bezpečnost svým pasažérům. Za zranění doktora Daa nese odpovědnost," řekl  médiím na tiskové konferenci Thomas Demetrio, jeden z jeho právních zástupců.

Přestože Daa nezranili přímo zaměstnanci letecké společnosti, United Airlines by podle jeho slov neměla dopustit takovou hádku s cestujícím. Důstojnost kentuckého lékaře byla podle něj narušena a něco takového by se nemělo opakovat. Demetrio uvedl, že celou záležitost bude Dao s největší pravděpodobností řešit cestou právního sporu. Konference se zúčastnila také část Daovy rodiny.

"Co se stalo mému otci, by se nikdy nemělo stát žádné lidské bytosti," řekla na tiskové konferenci Daova dcera. Dao utrpěl zlomeninu nosu a přišel o dva zuby.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?