Čistý zisk americké banky JPMorgan Chase & Co v prvním čtvrtletí meziročně stoupl o 17 procent na 6,45 miliardy dolarů (zhruba 162 miliard korun). Oznámila to ve čtvrtek firma, která je podle aktiv největší bankou ve Spojených státech.

Zisk na akcii vzrostl na 1,65 dolaru z 1,35 dolaru před rokem. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu společnosti Thomson Reuters odhadovali na 1,52 dolaru na akcii. Čisté příjmy banky stouply o šest procent a dosáhly 25,59 miliardy dolarů, zatímco analytici je odhadovali pouze na 24,88 miliardy.

JPMorgan těžila ze stoupajícího objemu poskytnutých úvěrů i z růstu příjmů z obchodování na finančních trzích. "Spotřebitelé i podniky v USA jsou celkově v dobrém stavu a ekonomika USA se vzhledem k prorůstovým iniciativám a zlepšující se spolupráci mezi vládou a podnikatelským sektorem může dál zlepšovat," uvedl předseda správní rady a generální ředitel banky Jamie Dimon.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru