Internetový obchod Notino.cz (dříve Parfums.cz) koupil 75procentní podíl v německém prodejci kosmetiky Mussler Beauty. Rodinná firma sídlící ve Stuttgartu má roční obrat kolem 320 milionů korun. Notino.cz tak urychluje expanzi na německý trh. Firma to uvedla v tiskové zprávě, hodnotu transakce neuvedla.

"Touto akvizicí chceme výrazně urychlit náš růst na německém trhu, který je pro nás z hlediska velikosti a geografické blízkosti mimořádně zajímavý a strategicky důležitý," uvedl ředitel a zakladatel Notino.cz Michal Zámec.

Značka již v Německu provozovala on-line obchod www.notino.de. Stuttgart se tak stane druhým největším centrem v rámci podnikové sítě. Sídlo Notina je v Brně, kde má firma i středoevropské logistické centrum.

V rámci akvizice e-shop koupil 75 procent společnosti Mussler Beauty od majitele Mattiase Musslera, který si ponechá 25procentní podíl. Zůstane i nadále ředitelem německé firmy i týmu ve Stuttgartu. Zároveň se stane country managerem značky Notino pro Německo a Rakousko.

Značka Mussler Beauty byla založena v roce 1935, v současné době zaměstnává 90 lidí. Provozuje pět luxusních obchodů ve Stuttgartu a dva internetové obchody www.beautynet.de a www.dergepflegtemann.de. Obrat firmy činil v roce 2016 přibližně 12 milionů eur (320 milionů korun).

Internetový obchod Notino.cz letos očekává nárůst tržeb na 7,4 miliardy korun. Loni společnost zvýšila tržby o 31 procent na 5,9 miliardy korun. Notino, které patří mezi největší tuzemské e-shopy, plánuje expandovat na dalších pět evropských trhů. Podíl Česka na celkovém obratu firmy dosahuje zhruba 20 procent.

 

 

 

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru