Více peněz z takzvaného sdíleného bydlení typu Airbnb by mělo končit v městských pokladnách. Ti, kdo přes Airbnb, ale i jiné služby nabízejí ubytování nikoliv v hotelích, ale v soukromých bytech, zatím neodvádějí místní poplatky za pobyt v turistických nebo lázeňských městech. Změnit to má novela zákona o místních poplatcích.

"Řešíme otázku regulace Airbnb a podobných služeb sdílené ekonomiky s vládou i dalšími ministerstvy," uvedl mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Vilém Frček. Ve hře jsou podle pracovních skupin na ministerstvech různé varianty regulace. Úřady například zvažují připočtení místního poplatku k ceně za ubytování.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.