Na start Sportisimo Prague Half Marathonu 2017, pořádaného společností RunCzech, se v sobotu 1. dubna postavilo jedenáct a půl tisíce běžců a běžkyň z padesáti sedmi zemí.

Bylo mezi nimi také třicet osm závodníků s připevněnou žlutou stužkou na dresu. Šlo o účastníky druhého ročníku běhu Yellow Ribbon Run, který se pořádá jako součást půlmaratonu. Závodníci upozorňují na problém se zaměstnáváním propuštěných trestanců. Většina pracovních míst je totiž pro lidi se záznamem v trestním rejstříku nedostupná.

Do závodu nastoupili manažeři českých i zahraničních firem, společně s nimi půlmaraton absolvovali zaměstnanci Vězeňské služby ČR a Probační a mediační služby. V následujících kolech závodu odstartují také odsouzení.

Cílem projektu je zvýšit povědomí veřejnosti o tom, jak je náročné se po návratu z vězení začlenit zpět do společnosti. Přes dvě třetiny českých firem po uchazečích při náboru vyžaduje výpis z trestního rejstříku, více než polovina zaměstnavatelů lidi se záznamem v rejstříku trestů vůbec nezaměstná, vyplývá z průzkumů společnosti LMC.

"Zaměstnavatelé jsou ovlivněni předsudky. Říkají si, že když se člověk provinil jednou, udělá to znovu. Největší obavy mají z krádeží a z toho, že by člověk s trestní minulostí mohl krást na pracovišti," říká Anita Beganyová z Rubikon centra, které se zabývá programy na pomoc lidem s kriminální minulostí a je jedním z organizátorů projektu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Praze se konal druhý ročník běhu Yellow Ribbon, který se pořádá jako součást půlmaratonu.
  • Cílem projektu je zvýšit povědomí veřejnosti o tom, jak je náročné se po návratu z vězení začlenit zpět do společnosti.
  • Do závodu nastoupili manažeři českých i zahraničních firem, společně s nimi půlmaraton absolvovali zaměstnanci Vězeňské služby ČR a Probační a mediační služby.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.