Skupina ČEZ minulý týden oznámila, že zahajuje odkup dluhopisů vyměnitelných za akcie MOL, které vydala v lednu 2014. Nabídku na odkup dluhopisů v nominální hodnotě 470,2 milionu eur drtivá většina věřitelů přijala. ČEZ totiž nabídl, že zaplatí 109 procent nominální hodnoty. Firma současně oznámila, že prodá svůj 7,5procentní podíl ve skupině MOL. Získanými prostředky hodlá mimo jiné financovat právě odkup dluhopisů.

Co takovou operací ČEZ sleduje? Podle nás se snaží mít z cenných papírů MOL přiměřený příjem poblíž středu dřívějšího cílového pásma (0 až 4,8 miliardy Kč). Současně chce minimalizovat riziko, že mu v majetku nadále zůstane podstatný podíl z dnes držených akcií MOL. Celkový zisk z transakce by měl dosáhnout zhruba 3,4 miliardy korun před zdaněním.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru