Italskou firmu na výrobu cukrovinek Ferrero bude poprvé řídit člověk mimo zakladatelskou rodinu Ferrerů. Novým generálním ředitelem společnosti ve čtvrtek s platností od září jmenovala dosavadního šéfa divize střední a východní Evropy Lapa Civilettiho. Firma se snaží posílit svou konkurenceschopnost a rychleji expandovat v zahraničí.

Civiletti nahradí ve výkonném čele firmy Giovanniho Ferrera. Rozhodnutí je dalším posunem ve strategii podniku, který od nástupu Giovanniho Ferrera do svého čela v roce 2011 začal s nákupy menších firem. Předtím společnost spoléhala takřka výlučně na růst z vlastních zdrojů. Loni Ferrero koupila belgického výrobce sušenek Delacre a tento měsíc získala americkou firmu Fannie May.

Jediný žijící člen rodiny Ferrerů se nyní stane předsedou správní rady a bude mít na starosti dlouhodobou strategii firmy. Rodinný podnik je podle agentury Reuters často kritizován za neochotu pověřit řízením lidi zvenčí a získávat další investory.

Ferrero založil v roce 1946 v severozápadní Itálii Michele Ferrero, který zemřel před dvěma lety. Nyní firma prodává své pomazánky Nutella nebo čokolády Ferrero Rocher ve 170 zemích světa a zaměstnává přes 30 000 lidí. Je to třetí největší prodejce čokolád a cukrovinek na světě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru