Americký podnikatel Jeff Bezos se vyhoupl v žebříčku nejbohatších lidí planety podle agentury Bloomberg na druhé místo. K přeskočení investora Warrena Buffetta a majitele Zary Amancia Ortegy mu pomohl růst akcií jeho Amazonu po oznámení akvizice dubajského internetového obchodu Souq.com.

Růst o 2,14 procenta znamenal zvýšení Bezosova majetku o 1,5 miliardy dolarů na 75,6 miliardy. Na nejbohatšího člověka světa, zakladatele Microsoftu Billa Gatese s 86 miliardami dolarů, tak podnikatel ještě ztrácí 10,4 miliardy dolarů. 

Bezosovo bohatství letos zažívá nebývalý růst. Jen za první tři měsíce si Američan připsal už 10,2 miliardy dolarů (asi 256 miliard korun). Pro porovnání - celkový majetek nejbohatšího Čecha Petra Kellnera žebříček odhaduje na 11,5 miliardy dolarů.

Podle konkurenčního žebříčku nejbohatších lidí světa časopisu Forbes je Bezos na třetím místě za Billem Gatesem a Amanciem Ortegou. 

Jeff Bezos je americký podnikatel, zakladatel největšího světového e-shopu Amazon.com a společnosti Blue Origin, která se zaměřuje na soukromé lety do vesmíru. Zatím posledním Bezosovým kosmickým úspěchem je kontrakt na první komerční let.

Žebříček deseti nejbohatších lidí světa
1. Bill Gates (Microsoft) 86,0 miliard dolarů
2. Jeff Bezos (Amazon.com) 75,6 miliardy dolarů
3. Warren Buffett (Berkshire Hathaway) 74,9 miliardy dolarů
4. Amancio Ortega (Zara) 74,2 miliardy dolarů
5. Mark Zuckerberg (Facebook) 61,4 miliardy dolarů
6. Carlos Slim 58,1 miliardy dolarů
7. Charles Koch 47,9 miliardy dolarů
8. David Koch 47,9 miliardy dolarů
9. Larry Ellison 47,0 miliard dolarů
10. Bernard Arnault 43,5 miliardy dolarů
Zdroj: www.bloomberg.com

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru