Zkrachovalé doly OKD má převzít státní podnik Prisko, nikoli Diamo. Toto řešení obhajoval ministr financí Andrej Babiš při debatě se studenty a zaměstnanci České zemědělské univerzity na téma veřejných financí. "Že Prisko má tři zaměstnance? No a co? Já to odřídím v sobotu mezi sedmou a osmou," prohlásil. "Snad OKD budu řídit líp, několik firem jsem už řídil," poznamenal. 

Ministr financí se opřel se do Jiřího Havlíčka, kterého má příští týden prezident Miloš Zeman jmenovat ministrem průmyslu a obchodu. "Mrzí mě, že ještě ani není ministrem a takhle komunikuje." Havlíčka kritizuje za to, že odmítl jeho návrh převést OKD pod Prisko a vrací se k plánu svého předchůdce Jana Mládka, aby doly získal státní podnik Diamo z resortu průmyslu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.