Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil tendr, jejíž vítěz měl pro Českou poštu příštích pět let zabezpečovat fungování datových schránek. Jde o systém, který dnes využívá 803 tisíc firem, státních a nestátních organizací i jednotlivců.

Smlouva s dosavadním generálním dodavatelem, kterým je již od roku 2009 firma O2 Czech Republic ze skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, skončí na konci letošního roku. Vítěz soutěže měl O2 v její činnosti nahradit. Zatím není zřejmé, jaký bude další postup, aby fungování datových schránek nebylo ohroženo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zatím nepravomocně zrušená soutěž, vypsaná Českou poštou, měla nalézt nového generálního dodavatele Informačního systému datových schránek pro příštích pět let.
  • Česká pošta chce podat rozklad, zatím neřekla, jaký má záložní plán.
  • Než najde náhradní řešení, bude v práci pokračovat Kellnerova firma 02, která přitom zrušení soutěže navrhla.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.